Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Szybka pożyczka przez internet, czyli jak zdobyć gotówkę w kilka chwil.
17 września, 2016
Aukcje internetowe - Portal z ogłoszeniami - Ogłoszenia
Aukcje internetowe – zakupy za grosze
20 września, 2016

W całkowitej branży transportu pojazdy ciężarowe pełnią w dzisiejszych czasach istotną rolę. Możliwości tychże samochodów są olbrzymie – transportują właściwie każdy rodzaj towaru i przeciwnie do transportu kolejowego, czy morskiego, są w stanie dojechać w każde, nawet najbardziej problematyczne miejsca. Jest to bardzo ważne przy dostarczaniu takich produktów jak paliwo, które ze względu na swoje właściwości jest jednym z najpopularniejszych produktów na rynku. Paliwo mówiąc w przenośni napędza rynki na cały świecie. W poszczególnych przepisach nawiązujących do transportu drogowego jest ono określane jako materiał niebezpieczny. Surowe przepisy ADR (światowej konwencji dotyczącej drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych) konkretyzują wymogi stawiane bezpieczeństwu transportu paliwa. Dotyczą one nie tylko postaw kierowców, warunków formalnych, ale także rodzaju pojazdu.

Paliwo dostarcza się dziś w cysternach paliwowych. Odróżniamy dwa zasadnicze typy cysterny na paliwo – autocysterny o kubaturze od 6 do 25 m3 i naczepy cysternowe o objętości użytkowej liczącej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, oprócz możliwości transportu paliwa, sa w stanie również dystrybuować substancje płynne, lotne, spożywcze i chemiczne. Standardowo są one zaopatrzone w pompy rozładunkowe i licznik mierzenia pojemności cieczy. We środku cysterny montuje się zazwyczaj jedną lub więcej komór, które gwarantują precyzyjną dystrybucję ładunku, jak i możliwość transportu kilku substancji równocześnie. Co najważniejsze nowe cysterny paliwowe gwarantują bezpieczny transport, co jest jednym z najpoważniejszych wyzwań firm przewozowych.

Którą cysternę wybrać? Na co zwracać uwagę przy kupnie cysterny paliwowej? Jakie są ogólne normy transportu paliwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących cystern znajdziecie poniżej.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – solidna budowa dla lepszego bezpieczeństwa

Nowe cysterny, oferowane na polskim rynku przez dwie współdziałające ze sobą instytucje – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najlżejszych w Europie cystern, ale także najbardziej nowoczesnych. Cysterny na paliwo Bioecosacim wyróżniają się eliptyczną budową, zastosowaną w ramach poprawy stabilności skrętnej pojazdu i obniżenia środka ciężkości. Powiązanie tych dwóch cech sprawia, że cysterna doskonale radzi sobie na uciążliwych trasach. Mała masa własna i duża ładowność przegrody powodują, że naczepa z cysterną jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla rozwiniętych, jak i niewielkich firm przewozowych. Cysterna jest w stanie przewieźć jednorazowo do nawet 28 ton ładunku. Wszystkie elementy, z jakich utworzona została cysterna są zgodne z wymogami ADR. Cysterna została albowiem wyprodukowana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna posiada możliwość załadunku górnego i dolnego, co znacząco optymalizuje pracę osób transportujących paliwo, jak i pracowników odbierających produkt. Cysterny paliwowe Bioecosacim są produktem na jaki warto spojrzeć przy poszukiwaniach nowych rozwiązań dla własnej firmy.

Kupno cysterny – na co zwrócić uwagę.

Pierwszą i najważniejszą kwestią przy nabywaniu cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny nie zawsze dopuszcza cysterny do użycia w Polsce. Kupując cysternę w innych państwach warto jest się szczegółowo upewnić, czy grubość ścianki jest zgodna z polskim ustawodawstwem i sięga 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy mniejszej niż 1,8m. Stabilność transportu zależne jest także od zabezpieczeń przed uderzeniem bocznym. Należy skontrolować, czy interesujący nas model cysterny wyposażony jest w odpowiednie falochrony i pierścienie (zewnętrzne lub wewnętrzne). Istotne są także części takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i dobrej jakości tarcze hamulcowe. Zwróć także uwagę, czy cysterna jest wyposażona w licznik do pomiaru objętości wtłaczanej cieczy, co zdecydowanie optymalizuje pracę z pojazdem.

Ogólne zasady transportu paliwa

Paliwa włączane są do ładunków masowych płynnych i niespożywczych . W złączeniu z masą powietrza tworzą łatwopalne mieszanki co powoduje, że mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla człowieka i natury. Dotyczą ich przepisy ADR, czyli konwencji dotyczącej drogowego przewozu ładunków i materiałów niebezpiecznych. W rozumieniu reguł tej konwencji załadunek paliwa musi odbywać się metodą ciśnieniową. Kierowca powinien przed każdym załadunkiem ocenić stan techniczny cysterny, jak i samochodu, którym transportuje ładunek. Wypełniając cysterny paliwowe dobrze jest zachować wolną przestrzeń, ze względu na wzrost temperatury we wnętrzu cysterny. Osoba przewożąca towary niebezpieczne powinien posiadać odpowiednie dokumenty. Powinien on także umieścić właściwe oznakowanie pojazdu. Są to główne reguły których przestrzeganie może wpływać na bezpieczeństwo transportu paliwa w cysternach.

Stabilna budowa cysterny i znakomita jakość elementów, z których została wyprodukowana, to praktycznie najistotniejsze cechy, które decydują o bezpieczeństwie transportu. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to w zasadzie zestawienie tych dwóch atrybutów. Pracownicy obu kooperujących ze sobą korporacji zadbali o to, by jakiekolwiek podzespoły były łatwo dostępne. Po za innowacyjnymi cysternami, firma Bioecosacim daje swoim Klientom możliwość wygodnego finansowania produktów. Leasing rozłożony jest na okres od 36 do 60 miesięcy, , a opłata początkowa wynosi zaledwie 20% wartości cysterny. Firma zajmuje się także wynajmem cystern paliwowych, dbając o kompleksowe oczekiwania swoich Klientów.

Już dzisiaj możesz zakupić nowe cysterny w okazyjnych cenach. Zapraszamy na stronę internetową firmy Bioecosacim po konkretne informacje: cysterny paliwo.

Strona używa cookies
Ok