Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Jak rozpocząć działalność gospodarczą?
19 lutego, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
20 lutego, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża instalacji grzewczych nieustannie rozszerza się w żwawym tempie. Tworzone są nowoczesne wydajne technologie, które pobierają ciepło z otaczającego nas środowiska. Nawet nie wyobrażamy sobie co współcześnie może stanowić źródło ogrzewania Doskonałą alternatywą dla standardowych układów grzewczych jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w współczesnym, jak i starym budownictwie, przynosząc mieszkańcom dogodne warunki cieplne i znaczne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w przeróżnych wariantach (w zależności od sposobu odzyskania ciepła) i w często skrajnych opcjach cenowych (zależnie od wykorzystanej technologii). Bardzo często producenci troszczą się o to, żeby pompy ciepła były ergonomiczne i kompaktowe, by nie zajmować zbyt dużej przestrzeni w budynkach mieszkalnych. Większość tych urządzeń funkcjonuje w bezgłośnym trybie, co jest następnym, istotnym plusem. Najistotniejsze jest jednak, iż każda pompa ciepła minimalizuje nakłady na ogrzewanie mieszkania, co jest głównie wyróżnianym czynnikiem, dla którego wiele ludzi zaufała tej technologii.

Jeżeli budujesz dom, lub chcesz odremontować przestarzały system ogrzewania, zweryfikuj jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najlepsza. Poniżej zaprezentujemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich szczegółową specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa wskazuje, przetwarzają powietrze zewnętrzne i powietrze wydzielane jako początkowe źródło ciepła. Tak jak pozostałe systemy grzewcze, ten typ pompy gwarantuje zasilanie w ciepło układu centralnego ogrzewania (c.o.) oraz wytworzenia ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc sprawne zintegrowanie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody do ogrzewania. Użycie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez żadnego kłopotu ogrzać dom o wielkości 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Co więcej, duża ilość pomp ciepła na powietrze dysponuje również funkcją chłodzenia, co dopuszcza jej zastosowanie o każdej porze roku.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku ziemnych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest grunt. Te systemy są odmiennie określane geotermalnymi pompami ciepła i wyróżniają się większą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy surowszych temperaturach. Najwyższą skuteczność mają w wyposażeniu, gdy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która zazwyczaj ma temperaturę większą od zera. Pompy ciepła typu grunt perfekcyjnie sprawdzają się w budownictwie jednorodzinnym.

Pompa ciepła na wodę

Następną alternatywą jest wykorzystanie wody jako głównego źródła ciepła. Taki rodzaj pompy ciepła wzmacniany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną efektywność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny daje możliwość osiągnięcia znakomitą efektywność, choćby w trakcie najostrzejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Działanie pompy ciepła

Pomimo rożnych źródeł termicznych istota funkcjonowania pompy ciepła jest praktycznie taka sama w każdym wariancie. Każda pompa ciepła składa się źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda która biegnie następnie w całym systemie grzewczym Dobrze jest zaakcentować, że pompa ciepła nie produkuje ciepła, lecz odbiera je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, oferowanym systemem grzewczym. Ogromna skuteczność energetyczna jest rezultatem wyjątkowej budowy. Występuje tu, parownik, który przekazuje energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do systemu. Następnie sprężarka spręża ocieplony gaz, podwyższając jego temperaturę. Gaz ten wędruje dalej do kondensatora, który zasila w ciepło wodę użytkową służącą do ogrzana całego domu. To co pozostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl dobiega końca, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.

Producenci nowoczesnych urządzeń centralnego ogrzewania dbają nie tylko o wysoką skuteczność energetyczną, ale również o estetykę konstrukcji. Pompy ciepła cechują się niewielkim rozmiarem i łatwo dopasowują się do wnętrz o różnorodnej kubaturze. Mogą być sterowane zdalnie przy pomocy prostej aplikacji, bądź sterownika. Zaopatrzone są również w rozmaitego typu funkcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb automatyczny, co zwiększa komfort obsługi. Na dodatek mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dystrybutorem praktycznych pomp ciepła zwiększających skuteczność energetyczną Twojego domu. Zapewniamy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub podłączanie kompleksowych układów grzewczych. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Odwiedź naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok