Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
23 marca, 2017
gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Gorące nożyczki, czyli strzyżenie na gorąco
23 marca, 2017

Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane
W miejscach, w jakich zamontowane są schody, muszą obligatoryjnie być zamontowane balustrady o optymalnej wielkości. Jest to ten komponent domku, jaki ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim domownikom – w szczególności najmłodszym i osobom starszym. Aktualnie istnieje tyle typów barier, że rzeczywiście jest w czym wybierać. Możemy wymienić tu chociażby balustrady ażurowe oraz całe. Pierwsze między tralkami posiadają moduły zapełniające prześwitujące, np. wyprodukowane ze szkła. Balustrady pełne wykorzystuje się we wnętrzu budynków publicznych oraz są zrobione najczęściej z wyjątkowo mocnego materiału, przykładowo marmuru. Można je niewątpliwie przymocować w lokum dwupoziomowym bądź domu jednorodzinnym, żeby uzupełnić styl wnętrza interesującą konstrukcją.

Wybrać balustradę ażurową czy pełną?

Tak naprawdę warto jest zastanowić się nad tym: czy stopnie razem z z balustradą będą stroną wyróżniającą się w mieszkaniu, czy będą pełniły wyłącznie funkcję użyteczną (i mają dostosować się do otoczenia)? Dobrze jest zdecydować, jakie produkty będą współgrać, w jaki sposób ma wyglądać cała konstrukcja oraz ile pieniędzy jesteśmy w stanie przekazać na jej wzniesienie. Ogólnie rzecz ujmując rzecz ujmując chodzi o to, żeby zharmonizować wszystkie fragmenty do wyglądu mieszkania przykładowo pięknie ozdabianych nóg drewnianych w starych meblach, drewnianych osłon na podłokietniki bądź rzeźbionych poręczy.

Balustrada może być zamontowana wyłącznie po jednej stronie schodów, jeśli po drugiej mieści się ściana. Może być też niezależnym komponentem w domu – jeżeli konstrukcje zainstalujemy po obydwu krawędziach. Jeżeli jesteśmy w momencie akceptacji schematu domu, powinniśmy uwzględnić także schodki z barierkami. Architekt, który zapewnia, że są niepotrzebne, z pewnością nie jest fachowcem. W szczególności, jeżeli uważa, że będziemy mieli wiele niezależnej przestrzeni oraz wspomniane ograniczenia nie są nieodzowne. Korzystniej zainwestować w coś, co powinno chronić przed upadkiem, a niekiedy utratą życia.

Jak powinno wyglądać mocowanie balustrady?

Możemy to uczynić podczas wznoszenia stopni – w obszarach, w których mają znajdować się tralki są osadzane dodatkowe pręty (następnie są wyrzucane). Następną możliwością jest zrobienie balustrady po wzniesieniu stopni. W opisanym przypadku musimy wywiercić ostrożnie otwory i przyłączyć konstrukcję. Interesującym pomysłem jest budowanie balustrady na końcach schodków, dzięki czemu przestrzeń do chodzenia krótko mówiąc nie zmniejsza się aż tak bardzo. W niektórych mieszkaniach mamy szansę zaobserwować jeszcze odmienne rozwiązanie. W przypadku kiedy zainstalowanie balustrady jest nierealne ze względu na obszar, wówczas osadza się prostopadłe bariery. To one odgraniczają przestrzeń otwartą od schodków oraz gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo.

Każda bariera bez względu na wzór musi obowiązkowo zatrzymać dorosłego człowieka, który z impetem na nią wpada. Chodzi o to, by zatrzymała jego ciężar i nie była kolejnym czynnikiem prowokującym wypadek. Kolejną sprawą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa małym dzieciom, które w czasie zabawy będą chciały wpychać głowę między drążki. Rozstaw tralek nie może być więc mniejszy niż 12 cm. Inaczej musimy przygotować się na usuwanie prętów oraz zapełnienie balustrady czymś innym. W dodatku bariery muszą być odgraniczone od ściany na co najmniej 5 cm, czyli w takiej odległości, ażeby można było bez problemu chwycić się poręczy. Elementy szklane zdecydowanie muszą mieć podwyższone parametry. W przypadku zbicia drobne fragmenty nie mogą ranić.

Z ilu elementów składa się balustrada?

Tralki – to inaczej drążki, które są mocowane w ziemi. Do nich dodaje się poręcz oraz „dopełnienie”. Bardzo duża liczba producentów dodatków do mebli może skonstruować tralki tradycyjne, tralki z frezami lub tralki bogato rzeźbione. Muszą znakomicie wpasowywać się w otoczenie. Kolumienki drewniane są tworzone z najlepszej jakości drewna, m. in. sosnowego. Oprócz mieszkań mamy szansę je umieszczać na balkonach. Najczęściej są najefektowniejszym fragmentem balustrady, jeśli przygotuje je fachowy rzemieślnik.

Poręcze – innymi słowy pochwyty, a więc te części balustrady, za jakie po prostu łapiemy idąc po stopniach. Biegną wzdłuż schodów oraz dają mocne podparcie. Muszą być dobrane do wzoru balustrady, nie może ślizgać się po nich dłoń oraz muszą posiadać wystarczającą szerokość.

Uzupełnienie balustrady – to część balustrady, która znajduje się pomiędzy tralkami. Najczęściej ustawia się tutaj fragmenty mające powstrzymać upadek. Mogą być przygotowane ze ściśle osadzonych tralek, dekorowanych słupków drewnianych, szkła w metalicznych obramowaniach czy z metalu o niestandardowym układzie.

Balustrada z drewna do klasycznego domu

Przeważająca część kontrahentów najczęściej wybiera balustrady z drewna, bo sprawdzają się w każdym domu niezależnie od wyposażenia. Możemy wybrać standardowe, surowe tralki bądź wspaniale ozdabiane. To samo odnosi się do pochwytów. Drewno jest surowcem lekkim w obróbce, nie ziębi rąk i mamy szansę je zaimpregnować (albo pomalować na ulubiony kolor). Dobrze jest umieścić poręcz z identycznego drewna, z jakiego są zrobione schody (gdyż w innym przypadku nie będzie prezentowało się to estetycznie). Trzeba też wspomnieć, że drewniane fragmenty nadają pomieszczeniom wzniosłości, z tego względu są dobre tylko do dużych mieszkań.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć więcej kliknij w odsyłacz – Nogi drewniane sklep

Strona używa cookies
Ok