Skuteczny system ogrzewania to fundament każdej inwestycji budowlanej. Przy jego wyborze powinniśmy kierować względami dostępnego budżetu, wielkością powierzchni budynku, funkcjonalności i naturalnie sprawności. Prawidłowo przystosowana instalacja CO, połączona z porządną izolacją wnętrza oddziałuje na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem i między innymi likwidacją efektów przesadnej wilgotności. Obecnie producenci proponują nam wygodne rozwiązania w zakresie urządzeń grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy piece gazowe odpowiadają wszelkim standardom bezpieczeństwa i ekologii. Są to rozwiązania dostępne dla każdego z nas. Jednak są tak odmienne, że zakup korzystnej instalacji nie jest często mocno skomplikowany. Pragniemy przedstawić Ci najpopularniejsze instalacje grzewcze. Mamy pewność, że znajdziesz perfekcyjne urządzenie dla siebie i swojego domu.
Zanim jednak wykonamy analizę wybranych instalacji centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co powinno się przemyśleć przed wyborem odpowiedniego urządzenia. W istocie mamy możliwość wymienić 3 główne elementy, które oddziałują na dobór systemu grzewczego. Po pierwsze jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodne, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najpospolitsze jest w naszym kraju ogrzewanie wodne. Następną kwestią jest wybór źródła ciepła. Najczęściej energia do ogrzewania uzyskiwana jest w wyniku spalania danego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, lub też modny ekogroszek. Innym sposobem jest odzyskiwanie energii z otoczenia, co zapewniają energooszczędne pompy ciepła. Również potrzebujemy się zastanowić nad tym, który model układu grzewczego okaże się nas najbardziej komfortowy – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy do podjęcia następnego kroku, czyli wyboru właściwego urządzenia do domowej kotłowni.
System gazowy pozwoli na zmniejszenie nakładów na ogrzewanie w mieszkaniu. Jednak dobrze jest mieć na uwadze, że do jego pełnowartościowego funkcjonowania konieczne jest przyłączenie się do struktury gazu ziemnego, albo założenie prywatnego składu z paliwem. Wiąże się to z kolejną inwestycją, która oczywiście zwróci się po pewnym terminie, chociaż musimy liczyć się z tym, że jesteśmy zmuszeni uzależnić się od dostawcy gazu, co dla niektórych może być dokuczliwe.
Jednym z najchętniej kupowanych kotłów na gaz, jest kocioł produkowanych przez firmę Buderus, który został zaopatrzony przez firmę w funkcję dokładnego ustawienia temperatury i szybkiej modyfikacji ilości pobieranego gazu. Kotły gazowe Buderus mają, zależnie od modelu otwartą bądź zamkniętą komorę spalania. W pierwszym przypadku oznacza to, że powietrze podawane jest z środowiska, a w drugim, że przemieszczane jest przez specjalistyczne przewody. Niezależnie od wyboru określonego wariantu systemu, każdy kocioł gazowy ma unikatowy moduł redukujący do zera możliwość odwrócenia ciągu spalin, jak i kompletnego wychłodzenia się ocieplanych mieszkań.
Oto najistotniejsze zalety kotłów gazowych:
Eko groszek klasyfikuje się w ubiegłych latach do najchętniej wykorzystywanych surowców grzewczych. Jest stosunkowo tani i bardzo efektywny. Kotły na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak działają w domach jednorodzinnych, a to przez wzgląd na potrzebę składowania opału. Rzadziej wprowadzane są zatem w budynkach wielorodzinnych, chociaż oczywiście taka ewentualność również występuje. Spójrzmy teraz na właściwości tego typu instalacji grzewczej. Piece na ekogroszek klasyfikowane są do kategorii pieców stałopalnych, które od dawna oferowane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Istnieją kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się jedynie obsługą, przy czym kotły ze spalaniem dolnym mogą być operowane automatycznie. Powietrze napływa do środka kotła przez zainstalowany wiatrak. Wspomniana w ostatnim akapicie firma Buderus, dostarcza kotły na ekogroszek z profesjonalnymi sensorami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.
Co do istotnych zalet dobrze jest odróżnić 3:
W trosce o naturalne środowisko, oraz portfele Konsumentów, powstały pompy ciepła – urządzenia pozyskujące ciepło z środowiska. Pompy ciepła nie wykorzystują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, zależnie od typu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak nowoczesne rozwiązanie umożliwia jeszcze efektywniej obniżyć wydatki na ogrzewanie domu. Zasadę działania pompy ciepła możemy przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Zaczerpnięte z otoczenia źródło termiczne skrapla się, a powstająca para zostaje zagęszczona, przez co wspiera obieg wody grzewczej. Prosty układ, ale jak funkcjonalny.
Zalety pompy ciepła to przede wszystkim:
Wypunktowaliśmy i zaprezentowaliśmy Wam najatrakcyjniejsze instalacje grzewcze. Wszystkie wymienione instalacje występują w w ofercie dystrybutora urządzeń grzewczych: kotły gazowe Toruń