nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
20 lutego, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
20 lutego, 2017

Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie mieszkania oddziałuje na wydajność energetyczną? Niezaprzeczalnie. Z wysoką wydajnością energetyczną kroczą w parze oszczędności finansowe, z uwagi na zminimalizowanie kosztów ogrzewania. Stosowne ocieplenie budynku sprawi, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W ogromnym wachlarzu produktów izolacyjnych pojawiła się parę lat temu pianka PUR – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, wnikająca w zaciemnione wnętrza, gwarantująca optymalną ochronę cieplną. Jednym słowem doskonała w każdym calu. W dzisiejszym poradniku chcemy Wam zaprezentować ją z bliska, by pokazać, że w sektorze budowlanym czasem warto postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, bo w taki sposób też nazywa się technologia wykorzystująca piankę poliuretanową, perfekcyjnie sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Firmy budowlane często wykorzystują ją w budownictwie jednorodzinnym, jak i fabrycznym. Fundamentalną zaletą pianki poliuretanowej jest jej lekka waga, w porównaniu do standardowych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej zalecie pianka nie wpływa negatywnie na konstrukcję budynku, co wyraźnie powiększa możliwości jej przeznaczenia. Pianka poliuretanowa stosowana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które opiszemy Wam w tym artykule. Zapraszamy!

Izolacja otwartokomórkowa do poddaszy

Jak samo określenie wskazuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą konstrukcją komórek. Wilgoć nie utrzymuje się wewnątrz domu, lecz lekko przenika przez powierzchnię ocieplenia na zewnątrz. Ta właściwość profesjonalnie określana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest niezwykle niski. Niezmiernie istotnym plusem pianki otwartokomórkowej jest wykorzystanie wody jako elementu spieniającego. Oznacza to, że ten gatunek izolacji jest wysoce ekologiczny i może być z powodzeniem stosowany w każdej konfiguracji budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie zachwalana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na artykuły o silnych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodniczy ciepła, przez co zostaje ono zachowane w środku. Utrudnia natomiast dopływ pyłu i redukuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma dużo większe przeznaczenie, niż systemy otwartokomórkowe, a to z uwagi na zwartą strukturę komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie wchłania wilgoci, jest wytrzymała na zgniatanie i może być wykorzystywana w wszechstronnym kręgu temperatur. Ponadto charakteryzuje się znacznie lepszym współczynnikiem przekazywania ciepła. Te zalety sprawiają, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Ze względu na wysoką gęstość wykonuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

System pianki poliuretanowej złożony jest z dwóch głównych artykułów – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w zintegrowaniu z wodą tworzą pianę o jednolitej kompozycji i wspaniałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR produkowana jest wyłącznie w miejscu aplikacji, co zdecydowanie skraca czas zrealizowania ocieplenia. Miękka postać pianki powoduje, że wchodzi ona w trudno dostępne wnętrza, likwidując tym samym powstawanie tzw. mostków cieplnych, co nie było możliwe przy aplikacji klasycznych produktów izolacyjnych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża konstrukcji budynku. Z takiego powodu może być wdrażana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy odnawianiu starych obiektów, czy przy stawianiu hal przemysłowych o ogromnej powierzchni. Należałoby odnotować też, że izolacja natryskowa jest niesamowicie efektywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że utrzymuje swoje cechy przez wiele lat. Zatrzymuje ciepło w domu w zimę i nie doprowadza do przesadnego nagrzania się wnętrza w lato – działa zatem na dwa fronty. Ponadto pianka PUR nie wzbudza żadnych reakcji alergicznych, co rozszerza grono jej zwolenników. Nie jest także atrakcyjnym surowcem dla gryzoni, czy robaków, których bytność w mieszkaniu jest raczej zbędna. Pianka poliuretanowa to po prostu nowoczesny materiał ociepleniowy.

Pianka z poliuretanu może być używana w skrajnej skali temperatury i w trudno dostępnych powierzchniach. Jest to najlepszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka poliuretanowa może być aplikowana w budownictwie rodzinnym, jak i w budownictwie industrialnym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest artykułem ekonomicznym, niegroźnym dla środowiska, i przyjaznym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie ocieplenia natryskowego trwa praktycznie parę chwil. Chyba nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że izolacje z pianki poliuretanowej są najtrwalsze i najbardziej efektywne. Odwiedź stronę internetową firmy KDK Pro – specjalistów od izolacji natryskowej i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej technologi: Ocieplanie Poddasza

Strona używa cookies
Ok